Čo dopriať svojej pleti počas jari?

Doktorka Jana Molčanová, sa venuje estetickej dermatológii už vyše 10 rokov a dermatológii ako takej 20. Je to skusená lekárka, ktorá absolvovala a pravidelne absolvuje tie najrenomovanejšie školenia a tréningy. Je medzi klientami vyhľadávaná, ako uznávaná odborníčka. Oslovili sme ju pre krátky rozhovor, ktorý vás bude určite inšpirovať.

Nakoľko nám jar klope na dvere a naša pleť je po zime zošednutá a dehydrovaná, popýtali sme sa  pani doktorky Molčanovej, aby nám dala svoj odborný pohľad a tipy na to, ako prebudiť a nechať rozkvitnúť našu pleť.

  1. Pani doktorka, ste odborníčkou na estetickú medicínu, zveľaďovanie krásy a udržanie mladosti,  ktoré ošetrenia nám odporúčate s prichádzajúcou jarou?

V zimnom období bola naša pleť vystavená nepriaznivým účinkom chladu a preto je viac dehydratovaná.  S nadchádzajúcou jarou je vhodné podstúpiť procedúry zamerané na jej rehydratáciu,  resp. hĺbkovú hydratáciu. Ideálnym ošetrením je mezoterapia- ošetrenie tváre eventuálne krku, dekoltu a rúk, pri ktorej sa aplikuje kyselina hyaluronová do strednej vrstvy kože.

  1. Prečo je dôležitá pravideľná hydratácia pleti a ako spoznáme, že máme dehydrovanú pleť?

Dehydratovanú pleť spoznáme veľmi ľahko. Stráca pružnosť, jas, v horších prípadoch je suchá tak, že sa na jej povrchu tvoria šupinky. Môže byť citlivejšia a samozrejme sa na jej povrchu  tvorí veľa jemných vrások, ktoré sú najvýraznejšie v okolí očí. Predstavte si postupne vädnúci kvet prvosienky a budete presne vedieť ako vyzerá dehydratovaná pleť.

  1. Vieme, že vašim obľúbeným produktom z portfólia BELOTERO je BELOTERO HYDRO, prečo práve tento? Aké sú jeho najväčšie výhody?

Belotero Hydro je produkt vhodný práve na mezoterapiu, obsahuje kyselinu hylurónovú a glycerol, ktoré pri injekčnej aplikácii do pokožky zaisťujú jej hĺbkovú a dlhodobú hydratáciu. Je vhodný na použitie v oblasti tváre, krku aj dekoltu. Môžme ho bez rizika aplikovať dokonca aj na tie najcitlivejšie miesta ako je napr. okolie očí.

  1. Ako prebieha samotný zákrok a čo od neho môže klient očakávať?

Ošetrenie je takmer bezbolestné, pretože na úvod vždy aplikujeme anestetický krém. Samotná aplikácia prípravku Belotero Hydro prebieha injekčnou formou – na našom pracovisku pomocou prístroja špeciálneho injectora. Na záver aplikujeme na pokožku reparačný krém. Po ošetrení je pokožka začervenalá a môžu byť prítomné modrinky. Začervenanie ustúpi v priebehu  niekoľkých hodín preto nie je potrebné plánovať po zákroku “pracovné voľno”. Efekt nastupuje v priebehu jedného týždňa a pretrváva niekoľko mesiacov.  Samozrejme ak je pleť veĺmi dehydratovaná je vhodné zákrok zopakovať v priebehu 1-2mesiacov. Svojim klientom odporúčam absolvovať toto ošetrenie pravidelne minimálne 1-2 krát ročne.

  1. Existuje nejaká veková hranica pre absolvovanie tohto zákroku / ošetrenia?

Veková hranica pre ošetrenie mezoterapiou nie je definovaná, ale rovnako ako u väčšiny estetických zákrokov je limitom vek nad 18 rokov. Zvyčajne ju podstupujú klientky nad 30 rokov. Samozrejme určujúcim faktorom k indikácii ošetrenia je stav a kvalita pleti.

  1. Na záver by sme vás chceli poprosiť, či sa s name viete podeliť o niečo z estetickej medicíny, čo je pre vás dôležité a chceli by ste, aby to vedeli aj vaši klienti, či budúci klienti.

V estetickej dermatológii, ktorej sa venujem už niekoľko rokov je pre mňa najdôležitejším kritériom prirodzený vzhľad. Svojim klientom vždy radím, aby podstúpili také druhy a kombinácie zákrokov,  ktoré nebudú zjavné na “prvý pohľad” a nebudú vzbudzovať v ich okolí nepríjemnú pozornosť. Pekne to vystihla jedna moja klientka, ktorá po úprave pier pri kontrolnom vyšetrení zhodnotila výsledný  efekt vetou: “všetci v robote sa ma pýtali akú značku rúžu som dnes použila…”    Prirodzenosť je limitom, na ktorom sa snažím so svojimi klientami zhodnúť a verím, že sa nám to darí.

 

Unknown

Ďakujeme krásne za rozhovor.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s