RADIESSE: NAJUNIVERZÁLNEJŠÍ VÝPLŇOVÝ MATERIÁL PRE LIFTING, DOPLNENIE OBJEMU A REJUVENIZÁCIU PLETI

Výplňových materiálov máme na trhu množstvo, avšak ani jeden nie je tak všetranný ako RADIESSE, výplňový materiál stimulujúci kolagén, ktorý ihneď nahrádza stratený objem, zlepšuje elasticitu a pružnosť pleti. To, ako pracuje po aplikácii záleží na tom, ako je pripravený = “nariedený” a aplikovaný. Radiesse, dermálna výplň na báze hydroxyapaptitu, je tvorený z dvoch hlavnyćh zložiek : 70% tvorí karboxymetylcelulóza (CMC), čo je celulósový gel s glycerínom, zvyšných 30% tvoria uniformné mikrosféry kalcium hydroxyapatitu (CaHA). Jeho načastejšie využitie je na modeláciu a korekciu vrások, ako nosolabiálne vrásky, líčka, sánka, krk a dekolt či dokonca ruky.

MUDr. Janette Rapčanová, je uznávaná dermatologička s praxou 25 rokov, ktorá sa venuje estetickej medicíne 13 rokov.

Svoje skúsenosti si obohacuje o novinky, trendy a poznatky z medzinárodných kongresov. Pravideľne vedie školenia lekárov na aplikačné techniky botulotoxínu, ale aj výplňových materiálov,

Radiesse patrí medzi najobľúbenejšie preparáty doktorky Janette Rapčanovej a preto sme ju oslovili na rozhovor.

1. Určite by som ich vedela vymenovať  o mnoho viac, ale pre mňa najdôlezitejšie sú: 1. univerzálne využitie, čo sa týka výplne vrások, objemu a kontúrovania tváre; 2. vysoká bezpečnosť preparátu; 3.dlhodobé zlepšenie kvality kože.

2. Striktné vekové ohraničenie neexistuje. Samozrejme, tieto zákroky vykonávame až od 18 rokov života. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že už ženy pred 30-kou badajú jemné vrásky a začínajúcu stratu elasticity kože, a vtedy im určite poradím Radiesse, ktorý v správom nariedený bude pôsobiť ako “skin booster”,  naštartaruje tvorbu nového kolagénu  a zabezpečí rejuvenizáciu kože. Klientom po tridsiatke perfektne vyplní mierne vrásky, a v neskoršom veku ním vieme krásne doplniť chýbajúci objem v strednej časti tváre a vykontúrovať  oblasť čeľuste a brady. Samozrejme, ku každému klientovi pristupujem individuálne a snažím sa vybrať zákrok podľa aktuálneho stavu kože, podkožia, a dosiahnuť harmóniu celej tváre. V neposlednom rade je Radiesse výborným pomocníkom v čase, keď sa nám začína stenčovať a riasiť koža na krku, dekolte a rukách. Stále viac sa stretávam s využitím Radiessu aj v iných lokalitách ako sú paže, kolená, zriasená koža na bruchu, strie…

3.  Radiesse je úžasný v tom, že jeho efekt je viditeľný hneď po zákroku a v priebehu niekoľkých týždňov sa stále zlepšuje. Predovšetkým sa zlepšuje kvalita kože . Štúdiami sa potvrdilo, že po troch mesiacoch od prvej aplikácie sa zväčší hrúbka kože až do 50% oproti pôvodnému stavu.

4. Radiesse je viac než výplň vráskok, pracuje vo vnútri kože klienta. Okamžitý efekt vidíme v dôsledku gélového matrix. Predstavte si , že koža mladého človeka má kolagénové vlákna vo  forme pomerne rovnomerného  “lešenia”, medzi ktorým sú “nalepené” fibroblasty- bunky zodpovedné za tvorbu kolagénu. Kolagénové “lešenie” sa vekom zhoršuje a fibroblasty strácajú štruktúru a zmenšujú sa. Mikrosféry kalcium hydroxiapatitu /CaHA/ poskytujú  mechanický stimul fibroblastnom k tvorbe nového kolagénu a tým sa vytvára  kolagénová sieť, ktorá je pevnejšia, poskytuje liftingový a kontúrovací efekt. Novotvorbou kolagénu sa zlepší celková kvalita kože.

5. Rekonvalescencia po tomto ošetrení nie je potrebná. Ako pri iných injekčných a kanylových technikách, aj tu môže nastať mierny opuch, začervenie alebo menšia modrina. 

6. Toto ošetrenie nie je viazané na ročné obdobie. Určite ale nedoporučujem vystavovať sa priamemu slnečnému žiareniu, saune, soláriu, extrémnemu chladu  aspoň dva týždne po zákroku.

7. Radiesse je ideálnym partnerom kyseliny hyalurónovej , ktorá krásne obnoví objem tváre: spánky, lícne kosti, líca, a tam, kde sa aplikácia Radiesse nedoporučuje: pery, okolie úst, medziobočie. Celosvetovým trendom je kombinácia Radiesse a Ulthery. Kombinácia s mezoterapiou ešte podporí jeho efekt.

8. Milujem prácu s Radiesse!  Má vynikajúci liftujúci efekt. Po jeho aplikácii pokožka doslova zažiari. V prípade rejuvenizácie podkožia vždy upozorním klienta, že syntéza kolagénu  a celkové spevnenie bude viditeľné za zhruba dva mesiace po zákroku. Ak ste si všimli  nevzhľadnú “ harmoniku” pri úsmeve v spodnej časti tváre, tak neváhajte a žiadajte si Radiesse! Vyhľadajte lekára, ktorý má s týmto materiálnom skúsenosti, vysvetlí vám všetko o materiáli, zákroku, vie vám odpovedať na všetky vaše otázky,  a v prípade komplikácii vie, ako ich má riešiť. Je nesmierne dôležité vybrať si toho správneho odborníka.

02 sofistikovaná úprava

Zdroj: Medicontur, MUDr. Janette Rapčanová


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s