Najčistejší toxín na svete….

image001

 

Najčistejší botulotoxín na svete. Aj tak oprávnene nazývajú BO_COUTURE. Obľúbený preparát u estetických dermatológov aj klietov po celom svete.

BOTULOTOXÍN typu A – vysoko čistý produkt, ktorý je zbavený všetkých nečistôt známych ako komplexotvorné protein. Aplikácia čístého botulotoxínu neovplyvní vašu schopnosť mimiky. Zmierňuje iba rozvoj vrások.

Na poslednom celoslovenskom kongrese spoločnosti Medicontur prednášala doktorka MUDr. Janette Rapčanová, ktorá sa mimo iného špecializuje aj na aplikáciu botulotoxínu. Poprosili sme ju o krátky rozhovor, aby vám priniesla aj odborný názor a svoje odporúčania.

1) Ako dlho pracujete s BO_COUTURE?

O tomto produkte som vedela už oveľa skôr zo zahraničných kongresov a akonáhle bol dostupný na  Slovensku, začala som ho používat.

2) Čím je BO_COUTURE unikátny a aké sú jeho najsilnejšie pozitíva?

Aktívna substancia botulotoxínu je  “ napojená “v komplexe s ostatnými  bakteriálnymi proteínmi  a tzv. komplexotvornými  proteínmi. Bo_couture je jediný produkt s obsahom botulotoxínu A, ktorý neobsahuje  komplexotvorné proteíny, ktoré ako také nie sú potrebné k dosiahnutiu efektu  a môžu teoreticky vyvolať imunitnú reakciu pacienta/ klienta.  Je to najčistejšia  dostupná forma botulotoxínu na trhu.

3) Pre aký typ klientky je najvhodnejší? Aká je veková hranica, od ktorej klientky môžu na ošetrenie botulotoxínom chodiť?

Je vhodný pre klientov , ktoré majú tzv. dynamické vrásky- vrásky, ktoré je objavujú  pri mimike, mračení, úsmeve a pod.  Pomáha redukovať vrásky spôsobené  svalovými pohybmi alebo ak sa aplikuje vo včasných štádiách  pri ich formovaní.

Oficiálne sa môže aplikovať botulotoxin od 18 rokov života. Neexistuje doporučená veková hranica, kedy začať s aplikáciou botulotoxínu. Veková hranica sa  líši, pretože svaly sa u každého človeka “ prezentujú” individuálne, vplyv má aj vystavovanie sa slnku, farba kože,genetika, zamestnanie atd. Ak niekto, kto má 23 rokov a má  viditeľné dynamické vrásky, ktoré mu spôsobujú problém,doporučím mu botulotoxín,Na druhej strane, ak príde 23 ročný klient bez viditeľných vrások, odmietnem ho ošetriť botulotoxínom. Najčastejše  ku me prichádzajú klientky na prvé ošetrenie  medzi 35-40 rokom života.

4) Ak máte klientky, ktoré idú na ošetrenie po prvýkrát, čo ich trápi najčastejšie? Sú to vrásky čela? Či skôr okolie očí?

Najčastejšie prichádzajú klientky   s prosbou o ovplyvnenie tzv. vrások hnevu – vrások medzi obočím. Druhou najčastejšou oblasťou sú horizontálne vrásky  na čele a potom vrásky  v okolí očí.

5) Ako často odporúčate toto ošetrenie opakovať?

Biokativita botulotoxínu sa postupne znižuje, preto je potrebné ošetrenie  opakovať približne po   4-6 mesiacoch.

6) Často sa stretávame s otázkou, či po ošetrení postupne efekt vyprchá a stav pleti sa vráti do pôvodného stavu pred ošetrením? Ako to funguje?

Po “vyprchaní” aktivity botulotoxínu, stav pleti sa vráti do pôvodného stavu, dokonca po opakovaných aplikáciách sa môžu aj  tzv. “statické vrásky“ ( vrásky, ktoré sú prítomné aj bez použitia mimiky) zmierniť.

7) Čo mužské pohlavie. Zvyšuje sa počet mužov v estetickej medicíne? Chodia aj oni na botulotoxín?

Z roka na rok sa mi ambulancii objavuje viac klientov mužského pohlavia. Aj oni chcú lepšie vyzerať na  instagrame a Facebooku :). Dokonca príchadzajú  pravidelne spolu so svojimi manželkami/partnerkami.

 8) Na záver, aby som Vás chcela poprosiť o vašu vlastnú radu – odporučenie ženám či mužom, ktorí váhajú, odkladajú či sa boja takýchto zákrokov.

Starnime do krásy! Starajme sa o seba a majme sa radi. Odpradávna  sa ľudia skrášľovali a hľadali elixír mladosti a krásy. Pozitívna zmena výzoru vždy znamená,,že sa klient cíti lepšie, optimistickejšie a dostáva aj pozitívnu odpoveď od okolia. Ak sa rozhodnete začať  s nejakým estetickým zákrokom ,vždy si vyberte dobrého odborníka-lekára, ktorý vám odpovie na všetky vaše otázky,je erudovaný vo svojom odbore a pomôže vám aj v prípade komplikácii.Nedajte sa oklamať lacnými produktami a vždy sa zverte do rúk lekára.

 

 

 

 

Zdroj: medicontur, merz aestethics, R-clinic, MUDr. Janette Rapčanová


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s