Ptáme se doktorky Hanky Plaché

MUDr. HANA PLACHÁ,

Majitelka a hlavní lékařka kosmeticko – plastického a laserového centra s oční ambulancí DENIFE v Karlových Varech. Uznávaná specialistka na estetickou medicínu s 18-letou praxí, držitelka nejprestižnějších certifikátů z mezinárodních kongresů.

Estetická medicína postupuje obrovským tempem, zlepšuje se kvalita materiálů, rostou zkušenosti lékařů, vytvářejí se nové techniky a stále více se dbá na to, aby byl výsledný efekt po ošetření co nejpřirozenější. I proto jsme náš nový rozhovor zaměřili na výplňové materiály BELOTERO, které jsou lidskému tělu nejpřirozenější.

1. Paní doktorko, jak dlouho pracujete s výplňovými materiály BELOTERO a kde vidíte jejich největší plus?

S Beloterem pracuji už tak dlouho, že si to skoro ani nepamatuji :-)) Teď vážně, je to zhruba 10 let a jejich největší výhodu vidím v tom, že jsou to výplně, které jsou velmi přátelské k lidskému organizmu a opravdu nedělají žádné nežádoucí reakce, ve smyslu alergií, granulomů a pod. Pokud si chci já sama nechat něco udělat, tak sáhnu pouze po Beloteru.

2. Se kterými produkty byste doporučila začít klientce, která přijde poprvé a má 30 let, 40 let či 50 a více let?

No, ono se to takto úplně nedá říci. Někdo vypadá ve 30 -ti pomalu na 50 a naopak, dobře udržovaná zralá padesátnice vypadá na 35 let. Ale tak zhruba, ve 30 – ti letech, bych doporučila asi pouze hydrataci Beloterem hydro, eventuálně lehký lifting za pomocí Belotero Balance a Belotero Intense do nasolabiálních vrásek. Opravdu je důležité to, jak klientka aktuálně vypadá.

Teď se mi například velice líbí novinka Belotero Lips Contour, který lehce zvýrazní kontury rtů a velmi pěkně vypadá naaplikovaný. Starším ženám už pak doporučuji
tzv. konturaci obličeje, kde využiji hlavně Belotero Volume na tváře a bradu.

3. BELOTERO HYDRO patří k nejjemnějším ze všech. Na které partie ho využíváte nejraději? A pro jakou věkovou kategorii je nejvhodnější?

Je vhodný pro všechny věkové kategorie a nejraději ho používám na hydrataci dolních víček a na krk. Aplikuji ho speciálním perem, které dává rovnoměrné přesné dávky a to je potom koncert. Ženy ho doslova milují. A nejenom ženy 🙂

4. Pojďme na trošku konkrétnější vrásky. Mnohé dámy ve zralém věku začnou trápit právě nosolabiální a marionety (pozn. red. vrásky táhnoucí se od nosu ke rtům a od rtů k dolní čelisti). Jaký materiál z řady BELOTERO je na tyto partie nejúčinnější? Zmizí taková vráska po vyplnění úplně?

Nejvhodnější je zde Belotero Intense. Vrásky zmizí podle množství naaplikovaného materiálu. O vráskách v oblasti marionet se říká, že je to bezedná studna a je to opravdu tak. Klidně se do jedné vrásky vejde 1 ml výplně i vice.

Špatně mizí tzv. zlomené vrásky, to je stejné jako u kožené kabelky, když se vám zlomí, tak už to nejde narovnat.

V případě Belotera je ale jeden skvělý produkt, který je asi můj nejoblíbenější a sice Belotero Balance, kterým se do jisté míry dají odstranit zlomené vrásky a vylepšit vzhled například i jizev.

5. Jak dlouho vydrží efekt po takovém zákroku a jak často ho doporučujete opakovat?

Každému vydrží výplně jinak dlouho. Záleží na tom, jaký živostní styl máme. Někomu vydrží výplně rok, někomu pouze pár měsíců. Často si na sebe i klienti zvyknou a mají pocit, že takto vypadali odjakživa. Jak se říká, nic není tak krátké, jako pamět našich klientek :-)) A také návštěva sauny nebo různé diety způsobí, že nám za chvíli z výplně nezbyde vůbec nic.

6. Na závěr by nás zajímal váš vzkaz pro všechny dámy, které mají před výplňovými materiály na bázi kyseliny hyaluronové respekt a váhají nad takovým ošetřením?

Rozhodně se není čeho obávat, takové ošetření, pokud je dobře provedeno vám zvedne sebevědomí. Co je ale rozhodně důležité, je to, jakého lékaře si vyberete. Hodně se poslední dobou rozmáhá, že aplikuje tzv.  každý, kdo má  ruce a nohy  a dokonce i zdravotní sestry a kosmetičky. Tak tady bych se pak opravdu bála. Je důležité znát anatomii a vědět, kde se s jehlou nebo kanylou pohybuji. A je také rozdíl, jestli lékař aplikuje každý den, nebo jenom jedenkrát týdně. I zkušený lékař může mít komplikaci, ale na rozdíl od kosmetičky, si s problémem vždy poradí.

Takže rozhodně se nebojte a jdetě do toho, protože kyselina vás může viditelně omladit až o 10 let!!

Přeji krásný barevný podzim.
MUDr. Hana Plachá

 

 

 

 

Zdroj: medicontur, MUDr. Hana Plachá, merz aesthetics

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s