Keď kontúry ochabnú a objem sa stráca….

Hádam každá žena by v istom veku chcela zastaviť čas a zvrátiť tak proces starnutia. Ako to však spraviť čo najprirodzenejšie a zároveň sa vrátiť o niekoľko rokov späť?

My chceme V!

Zákonitosti prírody sú neúprosné – čím mladšia tvár, tým pevnejšia koža a jasnejšie definované kontúry. Tvár je v mladosti pekne súmerná a pripomína písmeno V. Postupom času však stráca objem, líca sa prepadávajú, brada ochabuje, jej spodná časť sa rozširuje a vaše mladistvé „V“ dostáva pomaly ale isto úplne opačný tvar.

Kde hľadať príčinu?

Kolagén, proteín ktory tvorí až 70% kože,  patrí vôbec k najdôležitejším a najzastúpenejším proteínom v ľudskom tele. Je zodpovedný za pevnosť a pružnosť spojivového tkaniva. Vekom klesá produkcia kolagénu a naopak stúpa jeho odbúravanie. Následkom je postupné znižovanie množstva kolagénu v tele a ochabovanie spojivového tkaniva. Navodenie kolagenézy je jedným z kľúčových procesov nutných k rejuvenizácii kože.

Radiesse

V čom spočíva jedinečnosť Radiesse? Radiesse účinkuje trojakým spôsobom : Vyplňuje, liftuje a omladzuje. Radiesse zlepšuje kvalitu kože na niekoľkých úrovniach. Okamžitý účinok – vyplnenie vrásky či doplnenie objemu, je zrejmý ihneď po aplikácii produktu. V priebehu času (približne v priebehu 3 mesiacov) dochádza postupne k degradácii molekúl prvej zložky – CMC. Avšak druhá zložka prípravku – CaHA, preberá postupne funkciu a pokračuje v započatom procese omladzovania kože. CaHA stimuluje fibroblasty k produkcii kolagénu (Obr.1). V priebehu niekoľkých týždňov až mesiacov sa postupne vytvára hustá kolagénová sieť, ktorá sa klinicky prejavuje liftingovým efektom a konturovaním obrysov tváre. Novovytvorená kolagénová sieť umožňuje dlhodobú poddporu, opätovnú stimuláciu kolagénu a novotvorbu buniek.

voor-en-na-radiesse-filler-behandeling.jpg


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s