* ROZHOVOR* O kráse, večnej mladosti a trendoch v estetickej medicíne s MUDr. IVETOU HASOVOU…

MUDr. Iveta Hasová

Dlhoročná odborníčka na estetickú dermatológiu a vedúci lekár úspešnej kliniky v Bratislave – MEDISKIN.

“Krása v každom veku” je mottom jej kliniky, kde ponúkajú toľko služieb pre vašu krásu a pretrvávajúcu mladosť pleti, že ich ani nemáte šancu vyskúšať. Ako sama hovorí, “Nie som tu na to, aby som vás menila! Som tu, aby som vám pomohla s radosťou precítiť každé ráno, aby ste sa nemuseli báť, že ste niečo vo svojej starostlivosti o pleť, či telo opomenuli.”

V estetickej medicíne pôsobíte dlhé roky. Akým smerom sa estetika rok od roka uberá? (Sú to minimálnejšie zákroky, alebo naopak invazívnejšie? Prístrojové ošetrenia, výplne?)

Portfólio zákrokov sa z roka na rok rozširuje. V estetike sme za tie roky prešli od jednotlivého “naháňania” vrások ku globálnemu modelovaniu pôvodných kontúr tváre. Posledná dekáda však upriamila pozornosť aj na telové ošetrenia, vrátane nových menej invazívnych laserom asistovaných techník liposukcie, či celkovo neinvazívnemu modelovaniu tela. Posledné tri roky sa estetika udomácnila aj v oblasti intímnych partií, pretože krása pramení z vnútornej spokojnosti, a veľký podiel tu zohráva i otázka intímnych potrieb.

 

Ak by ste mali vymenovať TOP 3 NAJŽIADANEJŠIE ošetrenia na Vašej klinike, ktoré by to boli a prečo?

  1. Injekčné techniky, ktoré ja označujem za skutočný malý zázrak, lebo v krátkom čase zvrátia chod času a vy pôsobíte nielen oddýchnuto, ale skutočne vyzeráte o 5-10 rokov mladšia.
  2. Laserové a prístrojové ošetrenia, nabudia kolagén a odstránia drobné, život znepríjemňujúce, nedostatky – vyriešia aktuálny problém a pôsobia preventívne voči ageingu.
  3. Ultherapy – jediný neinvazívny FDA schválený lifting, jednorazové ošetrenie, ktoré dokáže urobiť prirodzeným spôsobom reštart vašej mladosti.

 

Ako vnímate prístrojové ošetrenia – skinboostery, rádiofrekvencie alebo do popredia sa dostávajúcu ULTHERAPY?

Každej pleti treba dodať to, čo jej chýba, čo vyžaduje a keďže dnes máme široké portfólio ošetrení, môžeme každému prispôsobiť program na mieru, podľa jeho potrieb.

 

Aké výsledky ULTHERAPY prináša a prečo by ste ju svojim klientkam odporučili?

Ak by som mala niekoho obdarovať krásou, všetkým 35+ ročným, by som určite dopriala Ultherapy ošetrenie. Neinvazívny zákrok, ktorý nielenže dokáže zastaviť tikot hodín, ale vracia vás na časovej osi do mladšej verzie.

 

To je skutočne taky zazrak?

Fokusovaný ultrazvuk spevňuje pleť od základov. V závislosti od zacielenia a množstva energie dosiahne Ulthera teda to, čo žiadna iná neinvazívna metóda na trhu. Na dosiahnutie výsledku je potrebný nielen kvalitný prístroj, ale aj prevedenie zákroku. V priebehu posledných 5 rokov, odkedy je Ultherapy na európskom trhu sa neskutočne zlepšili a vyladili protokoly ošetrenia.

 

Má ULTHERAPY vlastnosť – výnimočnosť, ktorú si Vy ako lekárka najviac ceníte?

Prednosťou Ultherapy je vizualizácia ošetrovanej oblasti počas zákroku. Ulthera teda dokáže vyšetriť a ošetriť zároveň! Ulthera pracuje v presne stanovenej hĺbke a pod úplnou vizuálnou kontrolou. Na obrazovke sa presne zobrazujú jednotlivé vrstvy kože a podkožia, čo je pre výsledný efekt nesmierne dôležité.

 

Ako dlho už máte s Ultherapy skusenosti? 

Ultherapy, nie je na našom trhu novinkou. Mediskin v rámci svojho štandardu „to najlepšie z najnovšieho“ uviedol toto ošetrenie na trh strednej Európy pred 5 rokmi. Vo svete je v súčasnosti zrealizovaných milión ošetrení a tento počet neustále rastie, i napriek tomu, že prístroj Ulthera patrí medzi najčastejšie kopírovanú technológiu. Ale originál je vždy len originál a dostať sa na kvalitatívny level sa žiadnej kópii zatiaľ nepodarilo. Zásadným rozdielom medzi HIFU prístrojmi a originálom Ulthera je ultrazvuková zobrazovacia technika.
Absurditou je, že mnohé centrá predávajú ošetrenie HIFU ako Ultherapiu, respektíve ako modernejší typ tohto ošetrenia, ktorý je samozrejme lacnejší a vizualizáciu „nepotrebuje“. Išli by ste na laparoskopický zákrok k slepému lekárovi?

 

Asi najčastejšia otázka klientov je, či ošetrenie bolí, aká je rekonvalescencia a koľko krát musia ošetrenie absolvovať?

Ošetrenie je jednorazové, bez akejkoľvek rekonvalescencie. S ultrazvukovým znázornením predchádzame akýmkoľvek komplikáciám a robíme zákrok bezpečným a kvalitným.

 

Odkloňme sa od ženského pohlacia, ako je to u mužov? Je takéto ošetrenie vhodné aj pre nich?

Muži žiadajú ošetrenia, ktoré ich omladia bez viditeľnej stopy po intervencii. A práve takýmto ošetrením je Ultherapy.

 

Na záver trošku k aktuálnej letnej sezóne.  Ktoré ošetrenia sú vhodné aj pre letné obdobie a naopak ktorým sa vyvarovať?

Injekčné techniky vedú prím v ktoromkoľvek ročnom období. Do úzadia sa pre možné komplikácie s interferenciou so slnkom dostávajú laserové techniky. A boom-om sezóny sú telové ošetrenia zamerané predovšetkým na liečbu celulitídy.

 

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s